Uczniowie naszej szkoły, z klas 2B i 3A, pod opieką Magdaleny Władyki i Moniki Napieralskiej, wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łańcucie dla uczniów szkół średnich. Celem tej inicjatywy było ukazanie ciekawych i niekoniecznie znanych losów naszego miasta. Projekt pod nazwą: "Tajemnice łańcuckich uliczek" składał się z kilku etapów...

GALERIA


27 września odbyły się pierwsze zajęcia, w których wysłuchaliśmy obszernego wykładu o historii Łańcuta. Przeprowadziły go Joanna Kluz z Działu Historii Miasta i Regionu - Zamku w Łańcucie oraz Alicja Pelc, wieloletnia nauczycielka historii w Szkole Podstawowej nr 1 w Łańcucie. Dzięki prezentacji multimedialnej wzbogaconej zdjęciami szybko przyswoliliśmy wiedzę niezbędną do wyruszenia w kolejne etapy projektu.
9 i 10 października, razem z doświadczonymi pracownikami Fundacji Mapa Pasji, podjęliśmy się wymagającego zadania zaprojektowania questu. Quest to rodzaj gry terenowej, polegającej na odkrywaniu dziedzictwa kulturowego miasta i regionu. Po krótkim wstępie ruszyliśmy w teren. Nasz wybór padł na historię średniowiecznego Łańcuta. Aby przenieść Was w to magiczne miejsce stworzyliśmy trasę wędrówki i wierszowane zagadki. Po długiej pracy skończyliśmy nasze dzieło.
Podsumowanie warsztatów miało miejsce 21 listopada pod nazwą "Biesiada historyczna". Wtedy po raz pierwszy ujrzeliśmy w pełni gotowy quest zatytułowany "Co za uczucie być w średniowiecznym Łańcucie!". Po tych czasach oprowadza Was dawny właściciel miasta, Otton z Pilczy, ojciec Królowej Polski Elżbiety z Pileckich Granowskiej, żony Władysława Jagiełły.
Quest dostępny jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie oraz w darmowej aplikacji na telefon: QUESTY - Wyprawy Odkrywców. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy pełnej zagadek i ciekawostek. Pamiętajcie, że na końcu czeka na Was nagroda.

Jubileusz szkoły

e-Dziennik

Szkoła promująca zdrowie

Zalookaj do NAS :)

Poradnik EKONOMIKA

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

Dla pracownika