10 grudnia 2019 roku obyła się jubileuszowa edycja X Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Szkół Podstawowych. Organizatorami przedsięwzięcia były nauczycielki języka angielskiego: p. Sylwia Dubiel, p. Magdalena Krowicka oraz p. Anna Krowicka. Tegoroczny konkurs miał miejsce w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie pod honorowym patronatem Starosty Łańcuckiego.

W tym roku uczniowie szkół podstawowych powiatu łańcuckiego zmagali się z pytaniami konkursowymi dotyczącymi jedynie Irlandii, gdyż tegoroczny konkurs połączony został z podsumowaniem projektu „Zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych poprzez staże zagranicznew ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, w którym łańcucki Ekonomik miał przyjemność uczestniczyć. Były to 4-tygodniowe staże zagraniczne w miasteczku Mallow oraz Sligo dla łącznie 34 uczniów.

W konkursie wzięło udział 24 uczniów ze szkół podstawowych powiatu łańcuckiego. Konkurs jak zawsze odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Łańcucie i został zainaugurowany przez Starostę Łańcuckiego pana Adama Krzysztonia. Głównym sponsorem konkursu było Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie – Ekonomik. Pakiet nagród dla uczestników uzupełniło także wydawnictwo Pearson.

Dzięki współpracy z wydawnictwem Oxford University Press, opiekunowie uczestników konkursu wzięli udział w szkoleniu przygotowanym przez panią Beatę Kozioł i Joannę Szymańską pt."Five minute acitivities - involve them all". W czasie oczekiwania na wyniki konkursu uczniowie klasy fryzjerskiej Zespołu Szkół nr 3 przygotowali mini show fryzjerskie pod czujnym okiem pani Bernadety Mokrzyckiej - Rosół i pani Reginy Rejman. Jak dodaje Pani Mokrzycka – Rosół, „scenka pt. Irlandia miała na celu pokazać piękno i zjawisko świata magii i baśni, lekkość z jaką można zahipnotyzować niezwykłość tego kraju, która przejawia się w soczystej zieleni i charakterystycznej muzyce. Wszystko to wprowadza w klimat scenka elfów szukających wyjścia ze szklanej bańki, jakby chciały uciec z pajęczyny, która je oplata. Ich życie w niewoli jest jak sen o oddechu na zielonej łące, zapachu wiatru, wiary w rzeczy niemożliwe.” Czas umilił również występ Izabeli Kochman, uczennicy z zespołu wokalnego "Ekonomik" prowadzonego przez panią Annę Bednarską, w irlandzkiej piosence biesiadnej o Molly Malone.

Oto wyniki tegorocznej edycji konkursu:

I miejsce: Aniela Krupa,Szkoła Podstawowa w Woli Dalszej

II miejsce: Adam Szybist, Szkoła Podstawowa nr 4 w Łańcucie

III miejsce: Liliana Pelc, Szkoła Podstawowanr 1 w Rakszawie

wyróżnienie: Jagoda Wawrzaszek, Szkoła Podstawowa nr 3 w Rakszawie

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w tegorocznej edycji konkursu. Gorąco dziękujemy również Dyrekcji Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej w Łańcucie za udostępnienie pomieszczeń i pomoc w organizacji konkursu.

 

Let's twist the culture next year!

 

GALERIA

Jubileusz szkoły

e-Dziennik

Szkoła promująca zdrowie

Zalookaj do NAS :)

Poradnik EKONOMIKA

SWF file not found. Please check the path.

SWF file not found. Please check the path.

Dla pracownika